ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13338310
*
nr 1333 8310
Spegel
England, Idegran, 88x56 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2020
kl 19:01:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 15:31:36
1
100 kr
13/6 14:33:14
2
150 kr
14/6 21:36:29
3
200 kr
15/6 18:56:20
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa idegran spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:57
-
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:16
-
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:03
-
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:03
-
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:37
*
Spegel
nr 1333 8310
Spegel
England, Idegran, 88x56 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 15:31:36 | 1 | 100 kr |
13/6 14:33:14 | 2 | 150 kr |
14/6 21:36:29 | 3 | 200 kr |
15/6 18:56:20 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa idegran spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:57 -
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:16 -
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:03 -
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:03 -
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:37